HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Erjon XHAFA

Personal data

Picture of Erjon XHAFA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erjon XHAFA
Nickname:Haki
Birthday (Age):29. Qershor 1986 (38)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21BesavsShkumbini100--1-----
Sunday August 23GramozivsShkumbini100--------
Sunday August 30ShkumbinivsBesa100--------
Sunday September 13ApoloniavsShkumbini100--------
Saturday September 19ShkumbinivsKastrioti100--------
Saturday September 26DinamovsShkumbini100--------
Saturday October 03ShkumbinivsTeuta100--------
Sunday October 18VllazniavsShkumbini100--------
Sunday October 25FlamurtarivsShkumbini100--1-----
Saturday October 31ShkumbinivsLaci100--------
Saturday November 07TiranavsShkumbini100--------
Saturday November 21ShkumbinivsSkenderbeu100--------
Saturday November 28ShkumbinivsGramozi100--------
Sunday December 06BesavsShkumbini100--------
Saturday December 12ShkumbinivsApolonia100--------
Wednesday December 16KastriotivsShkumbini100--1-----
Saturday December 19ShkumbinivsDinamo101--------
Saturday February 06LacivsShkumbini100--------
Sunday February 14ShkumbinivsTirana010--------
Sunday February 28SkenderbeuvsShkumbini010--------
Wednesday March 10ShkumbinivsVllaznia011--------
Saturday April 17ShkumbinivsTirana101--------
Friday April 30SkenderbeuvsShkumbini100--------
Friday May 14ShkumbinivsKastrioti100--------
Wednesday May 19FlamurtarivsShkumbini100--------
Games total2233--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja11------1---
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia761---4-----
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti11----2-----
Kategoria Superiore 2013-14Lushnja321---------
Kategoria Superiore 2012-13Kastrioti541---------
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti2-2---1-----
Kategoria Superiore 2010-11Kastrioti1413111-4-1---
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini121023--3-----
Career Total4537841-14-2---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14LushnjaMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMbrojtes