HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
Team Info - Shqiperi
Shqiperi
Address:Shqiperi, Rruga Labinoti - Pallati perballe Shkolles se Gjuheve te Huaj, ,  Tirana, Republika e Shqiperise 
Telephone:+355-4234-6738/6605
Fax:+355-4234/6609
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:Shqiperi
Team Name:Shqiperi
Short Name:ALB

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2018 Kualifikimet - Kampionat Boteror 3 4 3 1/0/3 1:8 32
2016-17 Kualifikimet - Kampionat Boteror 3 10 13 4/1/5 10:13 32
2016 Kampionati Europian 18 3 3 1/0/2 1:3 23
2016 Kualifikimet - Kampionat Evropia 2 8 14 4/2/2 10:5 28
2012-13 Kualifikimet - Kampionat Boteror 5 10 11 3/2/5 9:11 46
2010 Kualifikimet - Kampionat Evropia 5 10 9 2/3/5 7:14 29
2009-10 Ndeshje miqesore 48 9 0 4/2/3 7:9 59
2008 Kualifikimet - Kampionat Boteror 5 10 7 1/4/5 6:13 25