HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Ekipi - Shqiperi [ALB]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Arjan BEQAJArjan BEQAJ  Republika e Shqiperise25. Gusht 1975 (48)44--------
0Isli HIDIIsli HIDI  Republika e Shqiperise15. Tetor 1980 (43)----------
0Saimir UJKANISaimir UJKANI  Republika e Shqiperise05. Korrik 1988 (35)66--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Elvin BEQIRIElvin BEQIRI  Republika e Shqiperise27. Shtator 1980 (43)------------
0Lorik CANALorik CANA  Republika e Shqiperise27. Prill 1983 (40)88----3-----
0Debatik CURRIDebatik CURRI  Republika e Shqiperise28. Dhjetor 1983 (40)44----------
0Armend DALLKUArmend DALLKU  Republika e Shqiperise16. Qershor 1983 (40)88----31----
0Andi LILAAndi LILA  Republika e Shqiperise12. Shkurt 1986 (38)862--11-----
0Agonit SALLAJAgonit SALLAJ  Republika e Shqiperise14. Shkurt 1992 (32)------------
0Admir TELIAdmir TELI  Republika e Shqiperise02. Qershor 1981 (42)55----2-----
0Kristi VANGJELIKristi VANGJELI  Republika e Shqiperise05. Shtator 1985 (38)88----1-----
0Franc VELIUFranc VELIU  Republika e Shqiperise11. Nentor 1989 (34)11----1-----
0Endrit VRAPIEndrit VRAPI  Republika e Shqiperise23. Maj 1982 (41)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 -1111----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Ansi AGOLLIAnsi AGOLLI  Republika e Shqiperise11. Tetor 1982 (41)88-1-1------
0Elis BAKAJElis BAKAJ  Republika e Shqiperise25. Qershor 1987 (36)6151--------
0Ervin BULKUErvin BULKU  Republika e Shqiperise03. Mars 1981 (43)871---1-----
0Klodian DUROKlodian DURO  Republika e Shqiperise21. Dhjetor 1977 (46)862-1-2-----
0Jahmir HYKAJahmir HYKA  Republika e Shqiperise03. Gusht 1988 (35)514---------
0Gilman LIKAGilman LIKA  Republika e Shqiperise13. Janar 1987 (37)422---1-----
0Sabien LILAJSabien LILAJ  Republika e Shqiperise10. Shkurt 1989 (35)211---------
0Gjergj MUZAKAGjergj MUZAKA  Republika e Shqiperise26. Shtator 1984 (39)936-1-------
0Ervin SKELAErvin SKELA  Republika e Shqiperise17. Nentor 1976 (47)871---1-----
0Emiljano VILAEmiljano VILA  Republika e Shqiperise12. Mars 1988 (36)------------
14Altin LALAAltin LALA  Republika e Shqiperise18. Shkurt 1975 (49)5411--2-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 22181----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Erjon BOGDANIErjon BOGDANI  Republika e Shqiperise14. Prill 1977 (47)88-22-31----
0Ahmet JONUZIAhmet JONUZI  - (-)2-2---1-----
0Edmond KAPLLANIEdmond KAPLLANI  Republika e Shqiperise31. Korrik 1982 (41)211---------
0Odhise ROSHIOdhise ROSHI  Republika e Shqiperise22. Maj 1991 (32)22-1--------
0Hamdi SALIHIHamdi SALIHI  Republika e Shqiperise19. Janar 1984 (40)109113-1-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 72232----
 Stafi i Shqiperi [Shqiperi]

 Funksioni
Josip KUZEJosip KUZE  Croatia, Republic of13. Nentor 1952 (71)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer