HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland

Player Information - Lorik CANA

Personal data

Picture of Lorik CANA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Lorik CANA
Birthday (Age):27. Prill 1983 (41)
Height:185 cm
Weight:77 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday September 03RumaniavsShqiperi100--------
Tuesday September 07ShqiperivsLuksemburg100--------
Friday October 08ShqiperivsBosnia & Herzegovina100--------
Saturday March 26ShqiperivsBjellorusia100--1-----
Tuesday June 07Bosnia & HerzegovinavsShqiperi100--------
Friday September 02ShqiperivsFranca100--1-----
Friday October 07FrancavsShqiperi100--1-----
Tuesday October 11ShqiperivsRumania100--------
Games total800--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Euro 2016 - France 2016Shqiperi11----11----
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi33----1-----
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi44----5-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi55----3-----
Ndeshje miqesoreShqiperi523---------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi22----------
Career Total20173---101----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMbrojtes
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMbrojtes
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMesfushor