HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 7 - Ndeshje Kualifikuese - E shtunë, 26. Mars 2011 - 21:00 h

ShqiperiBjellorusia
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 26 Mars 2011
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Martin STROMBERGSSON, Daniel WARNMARK, Magnus SJOBLOM, Jonas ERIKSSON
 
Spektatore: 16.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 62' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 17' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   • 18' : Altin LALA ( 1 )
   • 37' : Lorik CANA ( 1 )
   • 20' : Aleksandr KULCHIY ( 1 )
   • 32' : Igor SHITOV ( 1 )
   • 48' : Vyacheslav HLEB ( 1 )
   • 53' : Dmitri MOLOSH ( 1 )

    Permbledhja

   Minuta 90+4: Perfundon ndeshja me fitoren e ekipit tone kombetar

   Minuta 90+2: Largohet Salihi dhe ne vend te tij aktivizohet Muzaka

   Minuta 90+1: Duro fiton goditje kendi

   Minuta 90: Koha e rregullt perfundon. Arbitri kater jep kater minuta shtese

   Minuta 89: Duro nga kendi, por pa rrezik per porten mike

   Minuta 89: Goditje kendi per Shqiperine

   Minuta 86: Goditje e lire per Bjellorusin

   Minuta 84: Salihi rikthehet ne fushe

   Minuta 83: Salihi demtohet e largohet jashte fushes

   Minuta 80: Largohet Skela aktivizohet Duro

   Minuta 76: Salihi shenon por serish ne pozicione jashte loje. Goli i pavlefshem

   Minuta 74: Largohet Bogdani dhe ne vend te tij aktivizohet Bakaj

   Minuta 73: Bogdani i vetem me portierin Veremko godet shtyllen

   Minuta 70: Vangjeli fiton nje goditje te lire

   Minuta 62: Salihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gooooooooooooooooooooool Shqiperi-Bjellorusia 1-0

   Minuta 58: Salihi pretendon per penallti, por nuk ka te njetin mendim arbitri i ndeshjes

   Minuta 55: Rifillon loja. Skela ekzekuton goditjen e denimit, por pa rrezik

   Minuta 54: Arbitri nderpret lojen pasi ne drejtim te portierit Veremko jane drejtuar reze-lazer. Arbitri kryesor ka vajtur te konsultohet me arbitrin e kater.

   Minuta 53: Molosh ndeshkohet me karton te verdhe pas nje nderhyrje te parregullt ndaj Liles

   Minuta 49: Salihi gjuan bukur, por ne te njeten menyre i pergjigjet dhe portieri mik

   Minuta 49: Hleb ndeshkohet me karton te verdhe per stimulim

   Minuta 47: Duro, Muzaka dhe Bakaj kane dal ne nxemje

   Minuta 46: Miqte kane fituar goditjen e pare nga kendi

   Minuta 46: Fillon pjesa e dyte

   Minuta 45+1: Perfundon pjesa e pare me rezultatin e bardhe 0-0. Kombetarja jone ka pasur disa raste shenimi kurse miqte nuk kane gjuajtur asnjehere ne porten e mbrojtur nga Ujkani

   Minuta 45: Arbitri kater akordon vetem nje minute shtese

   Minuta 45: Kroson Skela dhe pret pa probleme portieri Veremko

   Minuta 45: Bulku fiton goditje kendi

   Minuta 43: Kombinim i bukur Bogdani-Salihi por serish pa fat kombetarja jone. Bomeri shkodran gjuan bukur por vetem fati i mohon golin

   Minuta 42: Lorik Cana trondit traversen e bjelloruseve

   Skela fiton goditje te lire perball me porten Bjeloruse

   Minuta 37: Lorik Cana ndeshkohet me karton te verdhe pas nderhyrjes se parregullt ndaj Hleb

   Minuta 32: Karton i verdhe per Shitov

   Minuta 29: Ekzekuton Skela direkt ne porte per te zene ne befasi portierin Veremko i cili largon topin ne goditje kendi

   Minuta 28: Bogdani fiton faull ne sulme

   Minuta 28: Sulmuesi shkodran zihet per te disaten here ne pozicion jashte loje

   Minuta 25: Kroson Skela por pa mundur te gjej asnje prej shokeve te tij

   Minuta 24: Salihi fiton goditje denimi ne sulm

   Minuta 23: Salihi zihet per te disaten here ne pozicion jashte loje

   Minuta 20: Aleksandr Kulchiyn deshkohet me karton te verdhe

   Minuta 18: Kapiteni Lala ndeshkohet me karton te verdhe

   Minuta 17: Salihi ndeshkohet me karton te verdhe

   Minuta 17: Salihi shenon gol, por arbitri kruesor e anullon pasi shkodrani e ka prekur topin me dore

   Minuta 14: Nga organizatoret i behet thirrje me megafon tifozeve per te mos ndezur fishekzjarre

   Minuta 12: Faull ndaj Skeles

   Minuta 9: Salihi zihet ne pozicione jashte loje

   Minuta 9: Vangjeli fiton nje faull ne mesfushen mike

   Minuta 7: Ervin Bulku gjuan buykur nga 25-metra por ne te njeten menyr i pergjigjet portieri Bjellorus qe e dergon topin ne goditje kendi

   Miniuta 6: Kroson Skela dhe Cana shume prane golit

   Minuta 6: Salihi fiton doditjen e pare nga kendi per kombetaren tone

   Minuta 5: Teli gabon me nje top duke e kthyer prapa

   Minuta 4: Tifozet brohorasin Shqiperi-Shqiperi

   Minuta 2: Salihi zihet ne pozicione jashte loje

   Minuta 1: Bulku shkakton faull ne sulme

   Topin e pare nga qendra e luan ekipi Bjellorus

   Fillon pjesa e pare