HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 11 - Ndeshje Kualifikuese - E premte, 02. Shtator 2011 - 22:00 h

ShqiperiFranca
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 02 Shtator 2011
Match Time :22:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Aleksei NIKOLAEV, Tikhon KALUGIN, Anton AVERIANOV, Stanislav SUKHINA
 
Spektatore: 16.400
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 46' : Erjon BOGDANI ( 1 )
  • 11' : Karim BENZEMA ( 1 )
  • 18' : Yann M'VILA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 36' : Admir TELI ( 1 )
  • 49' : Armend DALLKU ( 1 )
  • 65' : Lorik CANA ( 1 )

    Permbledhja


   90+3-Perfundone ndeshja me fitoren e Frances

   90-Arbitri kater akordon tre minuta shtese

   86-Nasri godet brenda zones pas nje pasimi te Evras nga e majta dhe topi i devijuar nga Ujkani perplaset ne shtylle

   81-Aksion vetjak i Riberise nga krahu i majte, i cili merr fundoren dhe topi i tij ne qender largohet nga Teli duke shpetuar porten

   77-Bakaj godet fuqishem me te djathten, por serish grushton Lloris. Aksioni vazhdon me goditjen e Agollit me te djathten dhe serish kontrollon portieri francez

   69-Largohet Bulku aktivizohet Bakaj

   69-Nasri mundesi te mire shenimi, por pret Ujkani

   65-Lorik Cana ndeshkohet me karton te verdhe

   59-Loris bene mrekulline duke i mohuar golin lojtareve tane ne fillim Hykes pastaj dhe Bulkut

   56-Goditje kendi per Francen e fitone Riberi

   54-Bogdani shkakton faull ne sulme

   49-Armend Dallku ndeshkohet me karton te verdhe

   46- Ejon Bogdani goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

   46-Largohet Skela aktivizohet Hyka

   46-Fillon pjesa e dyte

   45+1-Perfundone pjesa e pare me fitoren e Frances 2-0

   45-Arbitri kater jep vetem 1-minute shtese

   45-Cana shkakton faull ndaj Riberis

   42-Riberi shkakton faull ndaj Canes

   37-Riberi gjuan bukur goditjen e denimit, por topi devijohet me gishta nga Ujkani i cili me pas prek traversen e del ne goditje kendi

   36-Admir Teli ndeshkohet me karton te verdhe per nje nderhyrje te parregullt ndaj Benzemase

   31-Ansi Agolli gjuan te bukur me te majten e tij, por Loris bene mrekulline duke mos lejuar golin ne porten e tij

   24- Largohet Curri i demtuar dhe aktivizohet Alin Lala

   21-Debatik Curri demtohet dhe nuk mund te vazhdoj me tej lojen

   18-Franca gjene golin e dyte me ane te D'Vila i cili gjuan bukur nje tope nga brenda zones duke perfunduar ne krahun e djathte te Ujkanit

   12-Salihi brenda zones gjuan por topi prek traversen

   11-Benzema gjuan nga jashte zones dhe Ujkani eshte i pafuqishem per te ndaluar topin i cili perfundone ne rrjete. Franca kalon ne avantazhe

   6-Teli nderhyn paster ndaj Benzemase duke e thyer sulmin e Francezeve

   1- Cana shkakton faull ndaj Riberis