HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 2 - Ndeshjet Kualifikuese - E martë, 07. Shtator 2010 - 21:15 h

ShqiperiLuksemburg
10

 Detajet e ndeshjes
Cancelled match :
Match Date :E martë, 07 Shtator 2010
Match Time :21:15 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Richard TRUTZ, Roman SLYSKO, Erik WEISS, Jozef PAVLIK
 
Spektatore: 13.250
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 37' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 85' : Erjon BOGDANI ( 1 )
   • 86' : Ervin BULKU ( 1 )
   • 22' : Mario MUTSCH ( 1 )
   • 28' : René PETERS ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 58' : Mario MUTSCH ( 1 )

     Permbledhja

    Minuta e 93: Perfundon ndeshja me fitoren minimale te Shqiperise. Kombetarja jone ngjitet ne kuoten e kater pikeve

    Minuta e 91: LArgohet Bettmer aktivizohet Collette

    Minuta e 91: Largohet Duro aktivizohet Lila

    Minuta e 90: Arbitri kater jep tre minuta shtese

    Minuta e 87: Skela gjuan bukur nga larg, por portieri luksemburgas ngushton duke e nxjerre topin ne korne

    Minuta e 86: Bulku ndeshkohet me karton te verdhe

    Minuta e 85: Bogdani shenone por ne pozicione jashte loje. Gjuan topin ne rrjete dhe ndeshkohet me kartone te verdhe

    Minuta e 81: Luksemburgu kryen zevendesimine pare. Largohet Laterza dhe aktivizohet  Martino

    Minuta e 81: Porta Luksemburgase kalon momente te veshtira. Ne fillim me Canen e me pas me Salihin qe trondit traversen

    Minuta e 80: Largohet Muzaka dhe aktivizohet Hyka

    Minuta e 80: Shqiperia fitone te drejten e nje goditje kendi

    Minuta e 79: Duro gjuan nga larg, por jashte

    Minuta e 77: Bogu shkakton faull ne zonen e Luksemburgut

    Minuta e 75: Muzaka i demtuar dhe Hyka behet gati, por mesfushori i Dinamos rihyn ne fushen e lojes

    Minuta e 73: Luksemburgu fitone nje goditje te lire nga 35-metra.Kapiteni Peters krosone dhe Laterza trondit traversen por anesori ka ngritur flamurin duke e zene ne pozicione jashtloje

    Minuta e 72: Gjergj Muzaka zihet ne pozicione jashte loje

    Minuta e 70: Tifozet therrasin emrin e trajnerit kroat Josip Kuzhe dhe ai pershendet nga pankina

    Minuta e 69: Lorik Cana gabone dhe Da Mota gjuan nga larg duke mos e shfrytezuar mire kete mundesi

    Minuta e 68: Dallku krosone, portieri mik largone

    Minuta e 66: Loja nderpritet pasi dy lojtare te Luksemburgut jane te demtuar dhe jane duke marre ndihmen mjekesore

    Minuta e 64: Kuzhe urdheron Agollin te gjuaje. Topi perplaset ne mure

    Minuta e 63: Klodian Duro fitone nje goditje denimi

    Minuta e 62; Dallku ne pozicion te parregullt

    Minuta e 61: Da Mota gjuan nga larg, por asnje rrezik per Beqajn

    Minuta e 58: Mario Mutsch ndeshkohet me kartonin e dyte te verdhe duke u detyruar te lere fushen e lojes

    Minuta e 55: Bogdani gjuan jashte

    Minuta e 48: Kapllani dhe Lila kane dalur ne nxemja

    Minuta e 46: Fillon pjesa e dyte

    Minuta e 45: Perfundone pjesa e pare me fitoren minimale te kuqezinjve 1-0

    Minuta e 43: Ne tribune ndodhet dhe ish futbollsiti kombetares Shqipetare Edvin Murati

    Minuta e 41: Muzaka fitone goditje te lire

    Minuta e 37: Hamdi Salihi goooooooooooooooooooooooooooooooooooool

    Minuta e 28: Peters behet i ndeshkuari i dyte me kartone te verdhe per Luksemburgun

    Minuta e 25: Armend Dallku shkakton faull ndaj Guy Blaise

    Minuta e 23: Gjuan Skela, por topi perplaset ne mure

    Minuta e 22: Mario Mutsch ndeshkohet me karton te verdhe pas nderhyrjes se gabuar ndaj Muzakes

    Minuta e 18: Gjergji Muzaka zihet ne pozicione jashtloje

    Minuta e 16: Agolli fitone nje goditje te lire prane zones mike. Agolli do krosoje per Muzaken i cili nuk e gjuan dot me koke

    Minuta e 12: Lojtaret e Luksemburgut zihen ne pozicione jashtloje

    Minuta e 11: La Terza shkakton faull ndaj Agollit ne zonen tone

    Minuta e 9: Lorik Cana shkakton faull

    Minuta e 8: Trajneri Josip Kuzhe serish ne qafe me shallin kuqezi

    Minuta e 7: Skela gjuan kornen e trete per kombetaren tone, por serish asnje rrezik per porten e Jonathan Joubert-it

    Minuta e 7: Agolli gjuan nga jashte zone, por topi devijohet ne goditje kendi

    Minuta e 3: Serish goditje kendi per Shqiperine.Nga kendi serish kapiteni Skela, por pa rrezik per miqte

    Minuta e 2: Shqiperia fitone te drejten e nje koditje kendi. Kroson Skela largon mbrojtja Luksemburgase

    Minuta e 1: Muzaka kroson, por Salihi nuk gjuan dot

    Topin e pare nga qendra e fushes e luan Luksemburgu

    Fillon pjesa e Pare