HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 14 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 1 - Ndeshjet kualifikuese - E premte, 03. Shtator 2010 - 21:00 h

RumaniaShqiperi
11

 Detajet e ndeshjes
New match :
Match Date :E premte, 03 Shtator 2010
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadionul Ceahlăul
Match referee(s):Robert SCHORGENHOFER,, Alain HOXHA, Mario STRUDL, Manfred KRASSNITZER
 
Spektatore: 16.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 80' : Bogdan STANCU ( 1 )
  • 87' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 40' : Razvan RAT ( 1 )
  • 78' : Ovidiu HEREA ( 0 | Faull )
  • 50' : Kristi VANGJELI ( 0 | Per Simulim )

   Permbledhja
  Mbaron ndeshja pas 3 minuta shtese.Nje pike shum pozitive per Shqiperine
  Albitri akordon 3 minuta shtese
  Minuta 89 Gjuan Salihi devijon portjeri per pak nuk arrin Lila per te shenuar
  Gjergji Muzaka shenon nje super gol nga nje kros i Agollit
  Minuta 87 GOoooooooooooooooooooool     Gjergji Muzaka

  Minuta 82 del Duro hyn Muzaka
  Minuta 80 shenon Rumania nga nje pakujdesi e mbojtjes sone me ane te Stancut
  Minuta 75 behet gati per te hyre Gilman Lika
  Minuta 74 Hamdi Salihi shume prane golit nga nje kros i Agollit
  Minuta 65 Ansi Agolli shpeton nje top te drejtuar ne porten e boshatisur
  Minuta 59 del ne nxemje edhe Admir Teli
  Minuta 57 hyn Salihi ne vend te Bogdanit
  Behet gati per te hyre Hamdi Salihi
  Minuta 53 Shenon Marica por ne pozicjon te dukshem jashte loje.Albitri anullon
  Minuta 50 Vangjeli ndeshkohet me karton te verdhe per simulim
  Kuzhe dergon te nxehen Bakajn,Salihin dhe Liken
  Fillon pjesa e dyte

  Mbaron pjesa e pare pas 2 minutave shtese ne barazim 0-0
  Albitri jep 2 min shtese
  Minuta 40 Demtohet Marica ne nje dyluftim me Lilen
  Minuta 31 Demtohet Radoi nga nje nderhyrje e rende e Bogdanit
  Minuta  29  Rat nderhyne rende ndaj Duros
  Minuta 24 Deac gjuan brenda zones por pret shume bukur Beqaj
  Minuta 1 Marica godet shtyllen
  Fillon ndeshja