HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
Team statistics - Shqiperi
General
Matches played: 8
Win: 4
Draw: 2
Lost: 2
Highest home win:
Shqiperi - Armenia

2-1
Highest home lost:
Shqiperi - Serbi

0-2
Highest away win:
Armenia - Shqiperi

0-3
Highest away lost:

Goals
Goals for: 7
Goals for per match: 0.88
Goals against: 5
Goals against per match: 0.63
No goals against: 3
Home games statistics
Home games percentage: 0.4
Matches total: 4
Matches played: 4
Total goals (for and against): 8
Goals per match: 2
Goals for3
Goals for per match: 0.75
Goals against5
Goals against per match: 1.25
Away games statistics
Away games percentage: 0.4
Matches total: 4
Matches played: 4
Total goals (for and against): 4
Goals per match: 1
Goals for4
Goals for per match: 1
Goals against0
Goals against per match: 0
Goals per matchday