HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11
KlasifikimiPozicioni EkipiPk NdF B H Glv Diff
1same(1)Skenderbeu7333234652:2329
2same(2)Flamurtari6632223762:2438
3same(3)Vllaznia5632168838:2711
4same(4)Laci47331451444:440
5same(5)Tirana443311111142:3111
6same(6)Bylis43331341644:48-4
7up(8)Teuta42331191338:40-2
8up(9)Kastrioti42331191340:47-7
9up(10)Shkumbini42331261543:54-11
10down(7)Dinamo39331091446:50-4
11same(11)Besa39331091435:47-12
12same(12)Elbasani1233432630:79-49


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Per braktisje te ndeshjes kunder Vllaznise, Flamurtarit i hiqen 3 pike.
** Elbasani denuar nga FIFA - Nuk ka paguar lojtarin Peric ne vitin 2007