HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 02 Prill 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11
KlasifikimiPozicioni EkipiPk NdF B H Glv Diff
1same(1)Skenderbeu6730214548:2226
2same(2)Flamurtari6030203759:2336
3same(3)Vllaznia5630168638:2216
4same(4)Tirana44301111839:2415
5same(5)Laci44301351239:381
6same(6)Dinamo38301081243:45-2
7up(10)Kastrioti3630991233:41-8
8same(8)Shkumbini36301061438:49-11
9down(7)Teuta3530981332:37-5
10down(9)Bylis34301041639:48-9
11same(11)Besa3330891329:42-13
12same(12)Elbasani1230432328:74-46


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Play-out Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Per braktisje te ndeshjes kunder Vllaznise, Flamurtarit i hiqen 3 pike.
** Elbasani denuar nga FIFA - Nuk ka paguar lojtarin Peric ne vitin 2007