HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga ekipet e moshave ne Shqiperi
U-19/ Kampionati Europian, Shqipëria kundër Greqisë
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 06 Dhjetor 2012 16:17    pdfShtypEmail
u-19_shqiperiPërfaqësuesja U-19 e drejtuar nga Foto Strakosha ka njohur kundërshtarët e ndeshjeve kualifikuese të Europianit 2013-2014 të kësaj grupmoshe.

Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s e ka...
Lexo ma...
 
Tragjedi/ Humb jetën futbollisti i Kukësit, Ilirian Thaçi
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 01 Dhjetor 2012 09:18    pdfShtypEmail
ball_goalNjë futbollist ka humbur jetën në Kukës, ndërsa luhej një miqësore mes ekipit vendas të 17-vjeçarëve dhe moshatarëve të tyre të Prizrenit. Ilirian Thaçi, 17-vjeçar i ekipit të...
Lexo ma...
 
U-19/ Strakosha seleksion 19-vjeçaret neper rrethe
nga AlbaniaSoccer    E premte, 23 Nentor 2012 10:23    pdfShtypEmail
Foto_StrakoshaTrajneri i kombetares se Shqiperise Under 19 vjec ka perfunduar seleksionimin e lojtareve te datelindjes 1995 dhe 1996 ne qytetin e Fierit. Ne ambjentet futbollistike te ketij qyteti Strakosha ka...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Presidenti Duka mbeshtet te rinjte e talentuar
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 31 Tetor 2012 17:38    pdfShtypEmail
duka-armandPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka marre pjese ne nje veprimtari me futbollistet e rinj te seleksionuar nga trajneret e Zonave Rajonale te FSHF-se. Te rinjte e...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL