HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Foto Strakosha shpall listen per ndeshjet eleminatore te Europianit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 28 Shtator 2012 16:46   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiTrajneri i ekipit kombetar Shqipetar U-19, Foto Strakosha ka shpallur listen per ndeshjet Eliminatore per Under 19. Ne grupin tone marrin pjese Shqiperia, Italia, Belgjika dhe Bjellorusia. Ndeshjet do te zhvillohen me sistem grupi ne qytetet Vlore dhe Fier.

Ajo qe bie ne sy ne kete liste eshte emr i Astrid Bunjakut. Lojtar pa skuader dhe thirret ne ekipin kombetar U-19. Ne vend te tij shume bukur mund te thirrej Faton Ademi qe luan Hertha BSC dhe duke e aktivizuar me ekipin kombetar Shqipetar ai do te ishte nje lojtar i Shqiperise. Pergjigje per kete duhet te jape trajneri Strakosha qe kush eshte arsyeja qe se therret nje lojtar kaq te mire ne ekipin qe ai drejton, por ai dhe FSHF-ja, kujtohen per te thirrur atehere kur talentet na i marrin te tjeret dhe me pas ne i quajme tradhetar.

Lista e lojtareve te grumbulluar nga Foto Strakosha

1-Aldo Teqe 1995 (Anorthosi-Portjer)

2-Thoma Strakosha 1995 (Lazzio-Portjer)


3-Amir Bilali 1994 (Lazzio-Mbr.Q)


4-Tom Syku 1995 (Udineze-Mbr.Q-D)


5-Arben Muskaj 1994 (Pas Janina-Mbr.D)


6-Ilir Kastrati 1994 (Panathinaikos-Mesfu)


7-Klodian Gjino 1994 (Olimpiakos-Mesfu)


8-Maldin Ymeraj 1995 (Panathinaikos-Mesfu)


9-Elvis Kabashi 1994 (Juventus-Mesfu)


10-Enis Kavazaj 1995 (Prishtina-Mesfu)

11-Liridon Latifi 1994 (Prishtina-Mesf.Sulm)

12-Valon Ahmedi 1994 (Sud Tirol-Mesf.Sulm)


13-Enes Hoxha 1995 (Udineze-Mesfu)


14-Astrid Bunjaku 1995 (FC Bazel-Sulmues)


15-Kristi Marku 1995 (Teuta-Mbr.M-Q)


16-Emiliano Lundraxhiu 1994 (Peqini-Mbr.Q-M)


17-Artur Magani 1994 (Peqini-Sulmues)


18-Rexhep Memini 1994 (Teuta-Mbr.Q-D)


19-Andi Hasani 1994 (Flamurtari-Mbr.Q-D)


20-Dejvi Bregu 1995 (Flamurtari-Mesfu)


21-Lorenc Shehaj 1994 (Flamurtari-Sulmues)


22-Marvin Turtulli 1994 (Dinamo-Mbr.Q)


busy
komente