HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Kosove/ Anullohet takimi ne FIFA
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 28 Nentor 2013 18:10    pdfShtypEmail
Federata Futbollit te Kosoves dhe drejtuesit e saj njoftojne se FIFA ka kerkuar qe takimi i rradhes midis drejtuesave te FFK-se, FIFA-s dhe FSF-se te zhvillohet ne nje date tjeter. Takimi ishte...
Lexo ma...
 
U-21/ Kosova (0) turpërohet nga Egjipti (8)
nga AlbaniaSoccer    E diel, 16 Qershor 2013 09:36    pdfShtypEmail
u 21 kosovaPërfaqësuesja e Kosovës në futboll U-21 ka pësuar humbje në takimin për vendin e tretë në turneun “Valais Cup” kundër Egjiptit, me rezultat 8:0. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll...
Lexo ma...
 
Prishtina ndal “Yjet e Kosovës”
nga AlbaniaSoccer    E diel, 16 Qershor 2013 09:12    pdfShtypEmail
prishtina fiton superkupa 2009 Lorik Cana vihet nën urdhrat e babait trajner, Xhaka e Behrami: Një ëndërr e realizuar

Yjet e Kosovës dhe skuadra e Prishtinës dhuruan një mbrëmje të paharrueshme në stadiumin e...
Lexo ma...
 
FFK/ Sqarim rreth ndërrimit të fanellave në pjesën e dytë kundër Ganës
nga AlbaniaSoccer    E premte, 14 Qershor 2013 09:46    pdfShtypEmail
ffkPasi që në disa mediume u plasua një e pavërtetë në lidhje me ndërrimin e fanellave në pjesën e dytë të ndeshjes Gana-Kosova në kuadër të turneut ndërkombëtar “Youth Valais...
Lexo ma...
 
Në fokus/ Vokrri: Jo pazare me federatën serbe
nga AlbaniaSoccer    E premte, 14 Qershor 2013 09:37    pdfShtypEmail
fadil vokrriPresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri duke folur për të përditshëm serbe “Kurir”, ka deklaruar se nuk ka pasur kurrfarë kontakti me Federatën Serbe të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL