HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
FIFA/ Kosova lejohet te luaj miqesore
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 15 Dhjetor 2012 08:42    pdfShtypEmail
fifa_logo-newKosova nuk është më e izoluar. Pas përpjekjeve të shumta dhe muajve pritje, më në fund Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s ka dhënë “dritën jeshile” për miqësoret ndërkombëtare.

Nga...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Blater përkrah sërish Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E martë, 16 Tetor 2012 15:30    pdfShtypEmail
fifa_logo-newPresidenti i FIFA-s, Sepp Blatter vazhdon të shprehë të gjithë mbështetjen e tij për Kosovën. Futbolli në këtë vend vazhdon të presë hapjen e një dritare për ndërkombëtarizimin...
Lexo ma...
 
Kosova/ Vokrri ftohet në debatin "Futbolli është më shumë se lojë"
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 11 Tetor 2012 17:05    pdfShtypEmail
fadil_vokrriMe ftesë të Klubit Diplomatik të Gjenevës, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri do të marrë pjesë në konferencën debat me temën: “Futbolli është më shumë se lojë”.

Në këtë...
Lexo ma...
 
FIFA shtyn vendimin per Kosoven
nga AlbaniaSoccer    E premte, 28 Shtator 2012 16:53    pdfShtypEmail
fifa_logo-newKomiteti Ekzekutiv i FIFA-s, ka diskutuar të premten dhe për miqësoret e Përfaqësueses së Kosovës, por nuk ka marrë një vendim. I vetmi vendim i marrë për Kosovën në mbledhjen e...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ FIFA siguron FFK-në, vendimi për Kosovën sot ose nesër
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 27 Shtator 2012 16:54    pdfShtypEmail
fifa_logo-newÇështja e futbollit të Kosovës nuk është vënë si pikë e veçantë e rendit të ditës për mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, që për dy ditë, të enjten e të premten, do të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL