HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Enis Alushi enderron te luaj me Kosoven
nga AlbaniaSoccer    E premte, 21 Shtator 2012 12:57    pdfShtypEmail
enis_alushiEnis Alushi qe para disa javesh eshte fejuar me futbollisten Fatmire Bajramaj, per revisten sportive gjermane Sport Bild, ka pohuar qe pos ngjitjes ne Bundesliga me 1 FC Kaiserslautern, ai ka edhe...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Yjet e Kosoves firmosin : Lejoni Kosovën të luajë
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 19 Shtator 2012 17:16    pdfShtypEmail
kosovaTë gjithë anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, përfshirë presidentin Sep Blater, kanë marrë dje në duart e tyre një deklaratë të përbashkët të firmosur nga yjet e futbollit...
Lexo ma...
 
Takime të shumta të krerëve të FFK-së me futbollistët shqiptarë
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 13 Shtator 2012 18:40    pdfShtypEmail
fadil_vokrriDelegacioni i FFK-së ka vazhduar takimet me shumë personalitete nga futbolli evropian si dhe ka pasur takime me futbollistët shqiptarë anëtarë të Kombëtares zvicerane dhe shqiptare, të...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Krerët e FFK-së do të takohen me krerët e DFB-së
nga AlbaniaSoccer    E martë, 04 Shtator 2012 15:45    pdfShtypEmail
fadil_vokrriMe ftesë të Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB) nesër më 5 shtator kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, do të udhëtojnë për në Hanover...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Fadil Vokrri priti vëllezërit Blendian e Ardrit Rushiti
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 28 Korrik 2012 16:31    pdfShtypEmail
rushiti_vellezerKryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, ka pritur  në selinë e FFK-së, vëllezërit Blendian e Ardrit Rushiti, nga Gjilani, por të cilët jetojnë dhe janë futbollistë në Lucern të...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL