HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Ne fokus/ FIFA fton Serbinë për të folur për Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 24 Maj 2012 18:41    pdfShtypEmail
fifa_logo-newFIFA kishte marrë vendim një ditë më parë që t`i lejojë përfaqësueset ndërkombëtare të zhvillojnë ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Kosovës edhe pse FFK ende nuk është pranuar...
Lexo ma...
 
Kosova/ Mishel Platini, kunder FIFA-s
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 23 Maj 2012 22:15    pdfShtypEmail
mishel_platiniVendimi i Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s për lejimin e Federatës Kosovare të Futbollit (FFK), që të organizojë ndeshje miqësore ndërkombëtare përfaqësueses kosovare, por edhe të...
Lexo ma...
 
FIFA i lejon Kosovës zhvillimin e miqësoreve ndërkombëtare
nga AlbaniaSoccer    E martë, 22 Maj 2012 22:31    pdfShtypEmail
fifa_logo-newNë Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, kryetari i FFK-së Fadil Vokrri mbajti konferencë me gazetarë, e ku ishin të pranishëm edhe nënkryetari Bekim Haxhiu, sekretari  i përgjithshëm...
Lexo ma...
 
Kosova/ Blater :Po bej të pamundurën që Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s të diskutojë për çështjen e Kosovës
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 17 Maj 2012 15:49    pdfShtypEmail
fifa_logo-newPresidenti i FIFA-s, Sep Blater, i ka dërguar një letër kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ku i ka premtuar se është duke bërë të pamundurën që Komiteti...
Lexo ma...
 
FFK/ Fadil Vokri takohet me ish-kruetarin Fenerbahçes. z. Ali Shen
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 05 Maj 2012 10:00    pdfShtypEmail
fadil_vokrriSot krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë pasur një takim me ish-kryetarin i skuadrës turke Fenerbahçe. z. Ali Shen, një mbështetës i...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL