HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova/ FFK: Politika po ndërhyn dhe po ndikon ne vendimet e FIFA-s dhe UEFA-s
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Janar 2012 17:56   pdfShtypEmail

ffkKomiteti ekzekutiv i UEFA-s mban sot dhe nesër ne Lion te Zvicrës mbledhjen e radhës ku pritet te diskutohet edhe kërkesa e federatës kosovare te futbollit për zhvillimin e ndeshjeve miqësore. Por sipas mediave kosovare, drejtuesit e FFK nuk presin shume nga FIFA dhe UEFA qe te ndizet drita jeshile ndërsa tashme besojnë se politika po ndërhyn dhe po ndikon ne vendimet e këtyre institucioneve. Sipas sekretarit te federatës kosovare Eroll Salihi FIFA dhe UEFA e dine se Kosova ne një te ardhme te afërt do te behet pjese e tyre por për momentin nuk dëshirojnë te rrezikojnë, ekzistojnë edhe korridore prapa skene FIFA dhe UEFA e kane komplikuar shume rastin e Kosovës pasi asnjëra prej tyre nuk e merr guximin qe te pranoje kërkesën për zhvillimin e ndeshjeve miqësore te kombëtares kosovare E para ishte FIFA qe refuzoi kërkesën e federatës kosovare ne fund te vitit te kaluar ndërsa kishte udhëzuar komitetin ekzekutiv te UEFA te marre një vendim duke ja deleguar këtyre te fundit përgjegjësinë


busy
komente