HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Në fokus/ Kongresi i FIFA-së “harron” Kosovën
nga AlbaniaSoccer   E diel, 02 Qershor 2013 07:53   pdfShtypEmail

fifa_logo-newEdhe Kongresi i FIFA-së, i mbajtur në Mauritius, sikurse Komitetit Ekzekutiv i FIFA-së nuk ka biseduar farë për çështjen e Kosovës. Sipas uebfaqes zyrtare të FIFA-së në këtë kongres nuk është diskutuar farë për Kosovën. Në uebfaqen e FIFA-së, janë publikuar detajet e diskutimeve të Kongresit, ndërsa rasti i Kosovës nuk përmendet askund. Federata e Futbollit të Kosovës nuk ishte në rend dite të FIFA-së, edhe pse i ishte drejtuar këtij institucioni me dy shkresa. Ndërkohë, drejtuesit e futbollit kosovar, nuk kanë kurrfarë informate nëse është folur apo jo në Kongresi i FIFA-së për çështjen e futbollit të Kosovës. Kujtojmë se FIFA, muaj më parë ia kishte lejuar Kosovës të luajë miqësore me të rinjtë dhe me ekipin e femrave, kurse përfaqësueses A ia ka mohuar një gjë të tillë. Mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s do të mbahet në Zyrih më 3 e 4 tetor 2013.


busy
komente