HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15
Team Info - Elbasani
Elbasani
Club Name:KF Elbasani
Team Name:Elbasani
Short Name:ELB

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 34 2 0 0/1/1 0:4 0
2018-19 Kategoria 1 18 18 12 3/3/12 13:29 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 23 1 0 0/0/1 0:1 0
2017-18 Kupa e Shqiperise 32 2 0 0/0/2 0:6 0
2016-17 Kategoria 1 16 0 8 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kategoria 1 17 18 16 4/4/10 15:28 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 19 2 0 0/1/1 2:3 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 17 2 0 0/1/1 3:5 0
2015-16 Kategoria 1 13 27 29 8/5/14 27:45 0
2014-15 Kategoria Superiore 10 36 14 4/2/30 20:75 37
2013-14 Kategoria 1 1 30 60 18/6/6 46:32 42
2012-13 Kategoria 1 12 30 40 12/4/14 42:46 21
2011-12 Kupa e Shqiperise 15 5 6 2/0/3 8:11 0
2011-12 Kategoria 1 6 30 39 11/6/13 44:48 21
2010-11 Kupa e Shqiperise 20 4 4 1/1/2 2:6 0
2010-11 Kategoria Superiore 12 33 12 4/3/26 30:79 33
2009-10 Kategoria 1 2 30 62 19/5/6 56:25 33
1992 Superkupa e Shqiperise 1 0 0 0/0/0 0:0 0