HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 27 Nentor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Bruno TELUSHI

Personal data

Picture of Bruno TELUSHI
Name:Bruno TELUSHI
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday October 18LacivsFlamurtari100--------
Saturday November 02TiranavsFlamurtari100--------
Sunday November 10FlamurtarivsLushnja1013-------
Sunday November 24FlamurtarivsVllaznia100--------
Sunday December 08FlamurtarivsTeuta100--------
Sunday December 15KastriotivsFlamurtari100--------
Sunday February 02BylisvsFlamurtari100--------
Sunday February 16FlamurtarivsLaci1011-------
Saturday February 22KukësivsFlamurtari100--------
Sunday March 02FlamurtarivsTirana100--1-----
Sunday March 16FlamurtarivsTeuta100--------
Sunday March 30FlamurtarivsPartizani100--------
Sunday April 13FlamurtarivsSkenderbeu100--1-----
Wednesday April 30VllazniavsFlamurtari100--------
Sunday May 04FlamurtarivsTirana100--1-----
Games total15024-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2018-19Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2017-18Flamurtari------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2016-17Flamurtari55-1--3--1--
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2015-16Flamurtari1212-23251-3--
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari22--1-------
Kategoria Superiore 2014-15Flamurtari1414--2-71-1--
Kupa e Shqiperise 2014-15Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2013-14Flamurtari99-23-3-----
Kupa e Shqiperise 2013-14Flamurtari11--1-------
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari743---2-----
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari105511-3-----
U-21 InternationalsShqiperia U-2131211-2-----
Career Total6454107122252-5--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2018-192018-19FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2017-182017-18FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14FlamurtariMesfushor
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor