HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Shtator 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Alechenwu ABRAHAM

Personal data

Picture of Alechenwu ABRAHAM
Nationality: Nigeria, Federal Republic of Nigeria, Federal Republic of
Name: Alechenwu ABRAHAM
Birthday (Age): 26. Mars 1986 (35)
Player Position: Mbrojtes

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Monday September 03 Besa vs Tomori 1 0 0 - - 1 - - - - -
Sunday September 16 Shkumbini vs Besa 1 0 0 - - - - - - - -
Friday September 21 Besa vs Teuta 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday September 29 Tirana vs Besa 1 0 0 - - 1 1 - - - -
Saturday November 03 Besa vs Skenderbeu 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday November 18 Besa vs Vllaznia 1 0 0 - - 1 - - - - -
Saturday March 02 Teuta vs Besa 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday March 10 Besa vs Tirana 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday March 30 Flamurtari vs Besa 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday April 06 Besa vs Kastrioti 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday April 13 Skenderbeu vs Besa 1 0 1 - - - - - - - -
Saturday April 27 Vllaznia vs Besa 1 0 0 - - - - - - - -
Games total 12 0 1 - - 3 1 - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20 Laci - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2018-19 Laci - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2017-18 Laci - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2016-17 Laci 9 4 5 2 - - 1 1 - - - -
Kategoria 1 2014-15 Mamurras - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2013-14 Kastrioti 7 7 - 1 1 - 2 - - - - -
Kategoria Superiore 2012-13 Besa 6 6 - - - - 3 1 - - - -
EUROPA League 2011-12 Tirana - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2011-12 Flamurtari 9 9 - - - - 3 - - - - -
EUROPA League 2010-11 Tirana - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2010-11 Vllaznia 7 6 1 2 - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2009-10 Tirana 14 12 2 1 1 - 3 - - - - -
Career Total 52 44 8 6 2 - 12 2 - - - -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kategoria Superiore 2019-20 2019-20 Laci Mbrojtes
Kategoria Superiore 2018-19 2018-19 Laci Mbrojtes
Kategoria Superiore 2017-18 2017-18 Laci Mbrojtes
Kategoria Superiore 2016-17 2016-17 Laci Mbrojtes
Kategoria 1 2014-15 2014-15 Mamurras Mbrojtes
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Kastrioti Mbrojtes
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Besa Mbrojtes
EUROPA League 2011-12 2011-12 Tirana Mbrojtes
Kategoria Superiore 2011-12 2011-12 Flamurtari Mbrojtes
EUROPA League 2010-11 2010-11 Tirana Mbrojtes
Kategoria Superiore 2010-11 2010-11 Vllaznia Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-10 2009-10 Tirana Mbrojtes