HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Amarildo DIMO

Personal data

Picture of Amarildo DIMO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Amarildo DIMO
Birthday (Age):25. Gusht 1982 (41)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 22VllazniavsBylis1001-------
Saturday August 28BylisvsElbasani100--------
Sunday September 12TiranavsBylis010--------
Sunday September 19FlamurtarivsBylis100--------
Saturday September 25BylisvsKastrioti1001-------
Thursday September 30LacivsBylis1001-------
Saturday October 16BylisvsSkenderbeu100--------
Sunday October 24DinamovsBylis1001-------
Saturday October 30BylisvsBesa1001-------
Monday November 08TeutavsBylis100--------
Saturday November 13BylisvsShkumbini100--------
Friday November 19BylisvsVllaznia100--------
Saturday November 27ElbasanivsBylis100--------
Saturday December 11BylisvsTirana100--------
Saturday December 18BylisvsFlamurtari100--11----
Saturday January 22BylisvsLaci100--------
Saturday January 29SkenderbeuvsBylis100--11----
Saturday February 12BesavsBylis1001-------
Monday February 21BylisvsTeuta1001-------
Saturday February 26ShkumbinivsBylis100--------
Monday March 07SkenderbeuvsBylis1001-------
Sunday March 13BylisvsFlamurtari101--1-----
Sunday April 10BylisvsTeuta100--------
Saturday April 16KastriotivsBylis100--1-----
Wednesday April 20BylisvsShkumbini1001-1-----
Sunday April 24DinamovsBylis100--1-----
Wednesday May 04TiranavsBylis101--------
Games total26129-62----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Apolonia------------
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu32121-------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia77--2-2-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Apolonia11----------
Kategoria Superiore 2013-14Skenderbeu119231-2---1-
Kupa e Shqiperise 2013-14Skenderbeu11----1-----
CHAMPIONS League 2012-13Skenderbeu------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis77--5-1--41-
Kategoria Superiore 2010-11Bylis1313-19-62----
Kategoria 1 2009-10Bylis1010-1611-----
Career Total535037241132-42-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14SkenderbeuMbrojtes
CHAMPIONS League 2012-132012-13SkenderbeuSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10BylisPLAYERS