HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Egland HAXHO

Personal data

Picture of Egland HAXHO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Egland HAXHO
Birthday (Age):10. Nentor 1988 (35)
Jersey Number:1
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Sunday, 23/08/2015TerbunivsTirana100------
Sunday, 30/08/2015BylisvsTerbuni100------
Saturday, 12/09/2015TerbunivsSkenderbeu100------
Saturday, 19/09/2015TeutavsTerbuni100------
Saturday, 26/09/2015TerbunivsPartizani100--1---
Saturday, 17/10/2015TerbunivsVllaznia100------
Sunday, 25/10/2015KukësivsTerbuni100------
Saturday, 07/11/2015TiranavsTerbuni100------
Sunday, 22/11/2015SkenderbeuvsTerbuni100------
Saturday, 28/11/2015TerbunivsTeuta100------
Wednesday, 02/12/2015PartizanivsTerbuni100------
Sunday, 06/12/2015TerbunivsFlamurtari100------
Saturday, 12/12/2015VllazniavsTerbuni100------
Saturday, 19/12/2015TerbunivsKukësi100------
Wednesday, 23/12/2015LacivsTerbuni100------
Saturday, 06/02/2016BylisvsTerbuni100------
Saturday, 27/02/2016TerbunivsPartizani100------
Saturday, 05/03/2016FlamurtarivsTerbuni100------
Sunday, 13/03/2016KukësivsTerbuni100------
Saturday, 19/03/2016TerbunivsLaci100------
Sunday, 03/04/2016TiranavsTerbuni100------
Saturday, 16/04/2016SkenderbeuvsTerbuni100------
Monday, 25/04/2016TerbunivsTeuta100------
Games total2300--1---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni1010----1---
Kategoria 1 2014-15Butrinti----------
Kategoria Superiore 2013-14Bylis11----1---
EUROPA League 2012-13Teuta----------
Kategoria Superiore 2012-13Tomori----------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis22--------
Kategoria Superiore 2011-12Kamza----------
Kategoria Superiore 2011-12Tomori----------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo----------
Kategoria 1 2010-11Apolonia11--------
U-21 InternationalsShqiperia U-21----------
Kategoria Superiore 2009-10Apolonia77--------
Career Total2121----2---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniPortier
Kategoria 1 2014-152014-15ButrintiPortier
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisPortier
EUROPA League 2012-132012-13TeutaPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13TomoriPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12KamzaPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12TomoriPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoPortier
Kategoria 1 2010-112010-11ApoloniaPortier
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Portier
Kategoria Superiore 2009-102009-10ApoloniaPortier