HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Shtator 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E diel, 23. Gusht 2015 - 17:00 h

TerbuniTirana
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Gusht 2015
Match Time :17:00 h
Match number :5
 
Playground :Stadiumi "Ismail Xhemali" - Pukë
Match referee(s):Ilir TARTARAJ, Bardhyl PASHAJ, Nertil BREGASI, Laver ALLA
 
Spektatore: 1.200
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Demtim
   • 90' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
   Gol
   • 23' : Enco MALINDI ( 1 )
   • 41' : Gilman LIKA ( 1 )
   • 72' : Masato FUKUI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 1' : Sadush DANAJ ( 1 )
   • 55' : Roland PEQINI ( 1 )
   • 47' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
   • 79' : Erando KARABECI ( 1 )