HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Egland HAXHO

Personal data

Picture of Egland HAXHO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Egland HAXHO
Birthday (Age):10. Nentor 1988 (35)
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Sunday August 23ApoloniavsTeuta100------
Sunday August 30VllazniavsApolonia100------
Sunday September 13ApoloniavsShkumbini100------
Saturday September 19LacivsApolonia100------
Saturday September 26ApoloniavsTirana100------
Sunday October 04SkenderbeuvsApolonia100------
Saturday October 17ApoloniavsGramozi100------
Monday October 26BesavsApolonia100------
Saturday October 31ApoloniavsFlamurtari100------
Saturday November 07ApoloniavsKastrioti100------
Saturday November 21DinamovsApolonia100------
Sunday January 31ApoloniavsBesa100------
Sunday February 07FlamurtarivsApolonia100------
Games total1300------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni1010----1---
Kategoria 1 2014-15Butrinti----------
Kategoria Superiore 2013-14Bylis11----1---
EUROPA League 2012-13Teuta----------
Kategoria Superiore 2012-13Tomori----------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis22--------
Kategoria Superiore 2011-12Kamza----------
Kategoria Superiore 2011-12Tomori----------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo----------
Kategoria 1 2010-11Apolonia11--------
U-21 InternationalsShqiperia U-21----------
Kategoria Superiore 2009-10Apolonia77--------
Career Total2121----2---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniPortier
Kategoria 1 2014-152014-15ButrintiPortier
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisPortier
EUROPA League 2012-132012-13TeutaPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13TomoriPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12KamzaPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12TomoriPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoPortier
Kategoria 1 2010-112010-11ApoloniaPortier
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Portier
Kategoria Superiore 2009-102009-10ApoloniaPortier