HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Andi LILA

Personal data

Picture of Andi LILA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Andi LILA
Birthday (Age):12. Shkurt 1986 (38)
Height:184 cm
Weight:76 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21TiranavsLaci100--------
Sunday August 23TiranavsFlamurtari100-1------
Sunday September 13GramozivsTirana101--------
Saturday October 24TiranavsTeuta100--1-----
Friday October 30VllazniavsTirana100--------
Sunday November 22LacivsTirana100--------
Monday November 30FlamurtarivsTirana100--------
Sunday December 06SkenderbeuvsTirana1001-------
Saturday December 12TiranavsGramozi100--------
Thursday December 17BesavsTirana101--------
Monday January 25TiranavsDinamo100--------
Saturday January 30TeutavsTirana100---1----
Sunday February 14ShkumbinivsTirana100--------
Saturday February 20TiranavsLaci100--1-----
Saturday March 06TiranavsKastrioti100--------
Sunday March 21FlamurtarivsTirana100--------
Sunday March 28TiranavsVllaznia100--1-----
Sunday April 11TiranavsTeuta100--------
Saturday April 17ShkumbinivsTirana100--------
Sunday April 25TiranavsGramozi100--------
Friday April 30BesavsTirana100--------
Friday May 14TiranavsDinamo100--------
Wednesday May 19SkenderbeuvsTirana100--------
Games total23021131----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi11----------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi------------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi11-1--------
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi44----21----
EUROPA League 2011-12Tirana------------
EUROPA League 2010-11Tirana22--1-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana1313-14-11--2--
Kupa e Shqiperise 2010-11Tirana------------
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi431--11-----
Kategoria Superiore 2009-10Tirana1111--1131----
Ndeshje miqesoreShqiperi55----1-----
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi------------
Career Total41401262192-2--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiMesfushor
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiMesfushor
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
EUROPA League 2011-122011-12TiranaMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11TiranaMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10TiranaMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMbrojtes
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMbrojtes