HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 18 - E hënë, 25. Janar 2010 - 20:00 h

TiranaDinamo
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 25 Janar 2010
Match Time :20:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ
 
Spektatore: 10.000

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   Mbrojtes
   Mesfushor
   Sulmues

    Zevendesimet

    Eventet
   Gol
   • 45' : Gjergj MUZAKA ( 1 | Penallti )
   • 68' : Lucas Damian MALACARNE ( 1 )
   • 88' : Elis BAKAJ ( 1 )
   Karton i kuq
   • 64' : Blendi NALLBANI ( 1 )
   • 7' : Ditmar BICI ( 1 )
   • 90' : Devi MUKA ( 1 )
   • 90' : Elis BAKAJ ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 2' : Jetmir SEFA ( 1 )
   • 58' : Devi MUKA ( 1 )
   • 42' : Igli ALLMUCA ( 1 )
   • 42' : Unkown Person ( 1 )
   • 45' : Elvis KOTORRI ( 1 )