HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Lucas Damian MALACARNE

Personal data

Picture of Lucas Damian MALACARNE
Nationality:Argentina, Argentine Republic Argentina, Argentine Republic
Name:Lucas Damian MALACARNE
Birthday (Age):25. Nentor 1988 (35)
Height:185 cm
Weight:81 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 13DinamovsTeuta100--------
Saturday September 19VllazniavsDinamo100--1-----
Saturday September 26DinamovsShkumbini100--------
Saturday October 03LacivsDinamo1001-------
Sunday October 18DinamovsTirana100--------
Sunday October 25SkenderbeuvsDinamo100--------
Saturday October 31DinamovsGramozi100--------
Monday November 09BesavsDinamo100--------
Saturday November 21DinamovsApolonia100--------
Saturday November 28DinamovsKastrioti100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari100--------
Saturday December 12TeutavsDinamo100--------
Wednesday December 16DinamovsVllaznia100--------
Saturday December 19ShkumbinivsDinamo100--1-----
Monday January 25TiranavsDinamo1001-------
Saturday January 30DinamovsSkenderbeu1001-------
Friday February 05GramozivsDinamo100--------
Monday February 15DinamovsBesa100--------
Sunday March 07DinamovsGramozi100--------
Sunday April 25ShkumbinivsDinamo100--------
Friday May 14TiranavsDinamo100--------
Games total21003-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi33-1--------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi211---1-----
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti1111----2-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11--1-------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo1515--1-4-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1111--3-2-----
Career Total4544115-9-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes