HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 20 - E premte, 05. Shkurt 2010 - 15:00 h

GramoziDinamo
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 05 Shkurt 2010
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit Ersekë
Match referee(s):Albano JANKU
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues
TEAM STAFF
   MAINTAINER
     MEDICAL STAFF

        Zevendesimet

        Eventet
       Gol
        • 90' : Maximiliano TIMPANARO ( 1 )
        Karton i verdhe
        • 50' : Liridon KUKAJ ( 1 )
        • 9' : Renato MALOTA ( 1 )

         Permbledhja
        9' - Renato Malota behet i ndeshkuari i pare i kesaj ndeshje me karton te verdh.

        59' - Trajneri Agim Cana largon nga loja sulmuesin Marius Ngjela dhe ne vend te tij aktivizone Armando Sadikun

        72' - Shkelqim Muca largon Fatjon Sefen dhe ne vend te tij aktivizone argjentinasin Timpanaro

        76' - Skuadra e Gramozit kryen zevendesimin e dyte. Largohet Shaqiri dhe aktivizohet Lena

        80' - Agim Cana bene dhe zevendesimin e fundit. Largohet Haxhibulic dhe aktivizohet Oliveira

        82' - Erjon Hoti ndeshkohet me karton te verdh

        90' - Timpanaro shenone golin e avantazhit per blute