HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 18 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Erjon XHAFA

Personal data

Picture of Erjon XHAFA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erjon XHAFA
Nickname:Gani
Birthday (Age):31. Maj 1982 (41)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21DinamovsTeuta100--1-----
Sunday August 23KastriotivsDinamo100--------
Sunday September 13DinamovsTeuta010--------
Sunday October 25SkenderbeuvsDinamo100--------
Monday November 09BesavsDinamo010--------
Saturday November 21DinamovsApolonia010--1-----
Saturday December 12TeutavsDinamo010--------
Wednesday December 16DinamovsVllaznia100--------
Saturday December 19ShkumbinivsDinamo010--------
Thursday December 24DinamovsLaci101--------
Monday January 25TiranavsDinamo010--------
Saturday January 30DinamovsSkenderbeu100--------
Friday February 05GramozivsDinamo100--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Sunday February 21ApoloniavsDinamo100--------
Sunday March 07DinamovsGramozi100--------
Saturday March 20SkenderbeuvsDinamo100--------
Saturday March 27DinamovsKastrioti100--------
Friday April 02FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday April 11DinamovsVllaznia100--------
Saturday April 17ApoloniavsDinamo100--------
Friday April 30DinamovsLaci100--------
Friday May 14TiranavsDinamo100--------
Wednesday May 19DinamovsBesa100--------
Games total17261--2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Dinamo------------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti88-1--------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria Superiore 2011-12Laci1010-1--2-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo------------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo151412--2-----
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo319221--2-----
Career Total6542235--6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12LaciMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes