HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 29 - E martë, 21. Prill 2009 - 16:00 h

DinamoTeuta
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 21 Prill 2009
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi "Selman Stërmasi"
Match referee(s):Edvin HOXHA
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 11' : Papa Albaye DIOP ( 1 )
 • 17' : Elton MUCOLLARI ( 1 )
 • 71' : Albi DOSTI ( 1 )
Karton i kuq
 • 85' : Elis BAKAJ ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 29' : Marko PUTINCANIN ( 1 )
  • 61' : Renato MALOTA ( 1 )
  • 79' : Erjon XHAFA ( 1 )
  • 72' : Orijon XHEMALAJ ( 1 )