HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Papa Albaye DIOP

Personal data

Picture of Papa Albaye DIOP
Nationality:Senegal, Republic of Senegal, Republic of
Name:Papa Albaye DIOP
Birthday (Age):12. Dhjetor 1984 (39)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21DinamovsTeuta1011-------
Sunday August 23KastriotivsDinamo100--------
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday September 13DinamovsTeuta100--------
Saturday September 19VllazniavsDinamo100--1-----
Saturday September 26DinamovsShkumbini100--------
Saturday October 03LacivsDinamo100--------
Sunday October 18DinamovsTirana100--------
Sunday October 25SkenderbeuvsDinamo100--------
Saturday October 31DinamovsGramozi100--------
Monday November 09BesavsDinamo100--------
Saturday November 21DinamovsApolonia1002-1-----
Saturday November 28DinamovsKastrioti100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari100--------
Saturday December 12TeutavsDinamo100--------
Wednesday December 16DinamovsVllaznia100--1-----
Thursday December 24DinamovsLaci100--------
Monday January 25TiranavsDinamo100--------
Saturday January 30DinamovsSkenderbeu100-1------
Monday February 15DinamovsBesa010--------
Sunday February 21ApoloniavsDinamo100--1-----
Sunday March 07DinamovsGramozi010--------
Saturday March 20SkenderbeuvsDinamo100--------
Saturday March 27DinamovsKastrioti100--------
Friday April 02FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday April 11DinamovsVllaznia100--------
Saturday April 17ApoloniavsDinamo100--------
Sunday April 25ShkumbinivsDinamo100--------
Friday April 30DinamovsLaci100--------
Friday May 14TiranavsDinamo100--------
Wednesday May 19DinamovsBesa100--------
Games total2921314-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2012-13Shkumbini------------
Kategoria Superiore 2011-12Shkumbini99-12142-1--
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo------1-----
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo171521314-----
Career Total2624225292-1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2012-132012-13ShkumbiniMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12ShkumbiniMesfushor
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes