HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 11 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Armando VAJUSHI

Personal data

Picture of Armando VAJUSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Armando VAJUSHI
Birthday (Age):03. Dhjetor 1991 (32)
Height:180 cm
Weight:72 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21KastriotivsVllaznia010--------
Sunday August 23BesavsVllaznia010--------
Saturday September 19VllazniavsDinamo010--------
Sunday November 29VllazniavsBesa010--------
Saturday December 05ApoloniavsVllaznia010--------
Saturday January 23ShkumbinivsVllaznia010--------
Sunday April 11DinamovsVllaznia010--------
Friday April 30GramozivsVllaznia010--------
Friday May 14ApoloniavsVllaznia010--------
Games total090--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi------------
Kategoria Superiore 2011-12Vllaznia77--511-----
Kategoria Superiore 2010-11Vllaznia1616-53-2-----
U-21 InternationalsShqiperia U-2144-1--------
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia2-2---------
Ndeshje miqesoreShqiperi1-1---1-----
Career Total302736814-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12VllazniaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11VllazniaMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues


Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit