HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E diel, 23. Gusht 2009 - 19:00 h

BesaVllaznia
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Gusht 2009
Match Time :19:00 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi "Besa" - Kavaja
Match referee(s):Sokol JARECI
 
Spektatore: 5.500

 Formacionet
Portier
    Mbrojtes
    Mesfushor
    Sulmues

     Zevendesimet

     Eventet
    Gol
    • 40' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
    • 63' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
      Karton i verdhe
      • 45' : Bledar MANCAKU ( 1 )
      • 47' : Meglid MIHANI ( 1 )
      • 45' : Fitim KASAPI ( 1 )
      • 45' : Zeljko MRVALJEVIC ( 1 )
      • 52' : Dritan SMAJLI ( 1 )

       Permbledhja
      Nje feste ne Kavaje per fillimin e sezonit te ri futbollistik.