HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

U-21 Internationals

Player Information - Armando VAJUSHI

Personal data

Picture of Armando VAJUSHI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Armando VAJUSHI
Birthday (Age):03. Dhjetor 1991 (31)
Height:180 cm
Weight:72 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 04Azerbjxhan U-21vsShqiperia U-21010--------
Friday September 02Shqiperia U-21vsPoloni U-21100--------
Tuesday September 06Shqiperia U-21vsMoldavia U-21100--------
Tuesday October 11Poloni U-21vsShqiperia U-21100--------
Thursday November 10Shqiperia U-21vsRusia U-21100--------
Monday November 14Shqiperia U-21vsPortugali U-21101--------
Games total511--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi------------
Kategoria Superiore 2011-12Vllaznia77--511-----
Kategoria Superiore 2010-11Vllaznia1616-53-2-----
U-21 InternationalsShqiperia U-2144-1--------
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia2-2---------
Ndeshje miqesoreShqiperi1-1---1-----
Career Total302736814-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12VllazniaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11VllazniaMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues