HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Albano CAUSHAJ

Personal data

Picture of Albano CAUSHAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Albano CAUSHAJ
Birthday (Age):26. Mars 1990 (34)
Jersey Number:4
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 31TeutavsBylis010--------
Saturday September 14BylisvsKastrioti010--------
Wednesday September 18PartizanivsBylis010--------
Saturday September 28BylisvsBesa010--1-----
Sunday November 03VllazniavsBylis010--------
Saturday November 30KastriotivsBylis100--------
Sunday December 08BylisvsPartizani101--------
Games total251--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Sopoti------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Sopoti------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Sopoti------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Sopoti------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Sopoti----1-------
Kategoria 1 2014-15Bylis------------
Kategoria Superiore 2013-14Bylis3121--1-----
EUROPA League 2012-13Teuta------------
Kategoria 1 2011-12Vlora11--1-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2010-11Teuta4221--------
Kategoria 1 2010-11Tomori22-15-1-----
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari413---------
Career Total147737-3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SopotiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SopotiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SopotiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SopotiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SopotiMesfushor
Kategoria 1 2014-152014-15BylisMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisMbrojtes
EUROPA League 2012-132012-13TeutaMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12VloraMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TeutaMesfushor
Kategoria 1 2010-112010-11TomoriSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMesfushor