HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Albano CAUSHAJ

Personal data

Picture of Albano CAUSHAJ
Nationality: Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name: Albano CAUSHAJ
Birthday (Age): 26. Mars 1990 (30)
Player Position: Mesfushor

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Sunday October 04 Flamurtari vs Vllaznia 0 1 0 - - - - - - - -
Saturday October 31 Apolonia vs Flamurtari 0 1 0 - - - - - - - -
Saturday December 12 Flamurtari vs Skenderbeu 0 1 0 - - - - - - - -
Wednesday December 16 Teuta vs Flamurtari 0 1 0 - - - - - - - -
Wednesday December 23 Vllaznia vs Flamurtari 0 1 0 - - - - - - - -
Friday January 29 Shkumbini vs Flamurtari 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday February 07 Flamurtari vs Apolonia 0 1 0 - - - - - - - -
Friday May 14 Teuta vs Flamurtari 1 0 0 - - - - - - - -
Wednesday May 19 Flamurtari vs Shkumbini 1 0 0 - - - - - - - -
Games total 2 7 0 - - - - - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20 Sopoti - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2018-19 Sopoti - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2017-18 Sopoti - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2016-17 Sopoti - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2015-16 Sopoti - - - - 1 - - - - - - -
Kategoria 1 2014-15 Bylis - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2013-14 Bylis 3 1 2 1 - - 1 - - - - -
EUROPA League 2012-13 Teuta - - - - - - - - - - - -
Kategoria 1 2011-12 Vlora 1 1 - - 1 - 1 - - - - -
Kategoria Superiore 2010-11 Flamurtari - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2010-11 Teuta 4 2 2 1 - - - - - - - -
Kategoria 1 2010-11 Tomori 2 2 - 1 5 - 1 - - - - -
Kategoria Superiore 2009-10 Flamurtari 4 1 3 - - - - - - - - -
Career Total 14 7 7 3 7 - 3 - - - - -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kupa e Shqiperise 2019-20 2019-20 Sopoti Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-19 2018-19 Sopoti Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-18 2017-18 Sopoti Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-17 2016-17 Sopoti Mesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-16 2015-16 Sopoti Mesfushor
Kategoria 1 2014-15 2014-15 Bylis Mesfushor
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Bylis Mbrojtes
EUROPA League 2012-13 2012-13 Teuta Mesfushor
Kategoria 1 2011-12 2011-12 Vlora Mesfushor
Kategoria Superiore 2010-11 2010-11 Flamurtari Sulmues
Kategoria Superiore 2010-11 2010-11 Teuta Mesfushor
Kategoria 1 2010-11 2010-11 Tomori Sulmues
Kategoria Superiore 2009-10 2009-10 Flamurtari Mesfushor