HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 14 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Ilion LIKA

Personal data

Picture of Ilion LIKA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ilion LIKA
Birthday (Age):17. Maj 1980 (44)
Height:186 cm
Weight:80 kg
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Saturday August 25TomorivsTirana100------
Sunday September 02TiranavsShkumbini100------
Friday September 14TeutavsTirana100------
Saturday September 22LuftetarivsTirana100------
Saturday September 29TiranavsBesa100------
Saturday October 06FlamurtarivsTirana100------
Sunday October 21TiranavsKastrioti100------
Saturday October 27SkenderbeuvsTirana100------
Saturday November 10VllazniavsTirana100------
Sunday November 18TiranavsApolonia100------
Sunday December 02TiranavsLaci100------
Saturday February 23TiranavsTeuta100------
Saturday March 02TiranavsLuftetari100------
Sunday March 10BesavsTirana100------
Saturday March 16TiranavsFlamurtari101------
Saturday April 27ApoloniavsTirana100------
Games total1601------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kupa e Shqiperise 2019-20Flamurtari----------
Kupa e Shqiperise 2018-19Flamurtari----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Flamurtari----------
Kategoria Superiore 2016-17Tirana1010--------
Kupa e Shqiperise 2016-17Flamurtari----------
Kategoria Superiore 2015-16Flamurtari55--------
Kupa e Shqiperise 2015-16Flamurtari11--------
Kategoria Superiore 2014-15Flamurtari1212--------
Kupa e Shqiperise 2014-15Flamurtari----------
Kategoria Superiore 2013-14Tirana88----2---
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti77----1---
EUROPA League 2012-13Tirana22--------
Kategoria Superiore 2012-13Tirana88-1------
EUROPA League 2011-12Tirana----------
Kategoria Superiore 2011-12Tirana1212----2---
Superkupa 2011Tirana----------
EUROPA League 2010-11Tirana11----11--
Kategoria Superiore 2010-11Tirana1515-2------
Kupa e Shqiperise 2010-11Tirana----------
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti77----1---
Career Total8888-3--71--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20FlamurtariPortier
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19FlamurtariPortier
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18FlamurtariPortier
Kategoria Superiore 2016-172016-17TiranaPortier
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17FlamurtariPortier
Kategoria Superiore 2015-162015-16FlamurtariPortier
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16FlamurtariPortier
Kategoria Superiore 2014-152014-15FlamurtariPortier
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15FlamurtariPortier
Kategoria Superiore 2013-142013-14TiranaPortier
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiPortier
EUROPA League 2012-132012-13TiranaPortier
Kategoria Superiore 2012-132012-13TiranaPortier
EUROPA League 2011-122011-12TiranaPortier
Kategoria Superiore 2011-122011-12TiranaPortier
Superkupa 20112011TiranaPortier
EUROPA League 2010-112010-11TiranaPortier
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaPortier
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11TiranaPortier
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiPortier