HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13
 Kronika e ndeshjes: Java 18 - E diel, 10. Mars 2013 - 15:00 h

BesaTirana
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 10 Mars 2013
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Besa" - Kavaja
Match referee(s):Edvin HOXHA, Rudin PRECA, Emigers GANCI
 
Spektatore: 2.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
   Eventet
  Penallti
  • 28' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
   Gol
   • 92' : Idriz BATHA ( 1 )
   • 91' : Gilman LIKA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 28' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
   • 54' : Ervis KAJA ( 1 )
   • 72' : Isa EMINHAZERI ( 1 )
   • 92' : Idriz BATHA ( 1 )
   • 27' : Arjan PISHA ( 1 )
   • 66' : Gentian MUCA ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
   • 94' : Idriz BATHA ( 1 )