HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 16 Tetor 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Gentian MUCA

Personal data

Picture of Gentian MUCA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Gentian MUCA
Birthday (Age):13. Maj 1987 (32)
Jersey Number:4
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 25/09/2016PartizanivsTirana100--------
Sunday, 16/10/2016TiranavsSkenderbeu100--------
Sunday, 30/10/2016TiranavsVllaznia100--------
Sunday, 06/11/2016TiranavsTeuta1001-------
Sunday, 20/11/2016TiranavsLaci100--------
Saturday, 26/11/2016KukësivsTirana100--------
Sunday, 05/02/2017LacivsTirana100--------
Sunday, 26/02/2017TiranavsFlamurtari100--------
Saturday, 04/03/2017KorabivsTirana100--------
Games total9001-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Tirana------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Tirana------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Tirana------------
Kategoria Superiore 2016-17Tirana55--1-------
Kupa e Shqiperise 2016-17Tirana------------
Kategoria Superiore 2015-16Tirana1111--5-21----
Kupa e Shqiperise 2015-16Tirana------------
Kategoria Superiore 2014-15Tirana1515--5-7-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Tirana11----------
Kategoria Superiore 2013-14Tirana13121---2--2--
EUROPA League 2012-13Flamurtari------------
Kategoria Superiore 2012-13Tirana44----2-----
Kategoria Superiore 2011-12Flamurtari523-1-1-----
Kategoria Superiore 2011-12Vllaznia8711--2-----
Superkupa 2011Tirana------1-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana743---1-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Tirana------------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1064-3-31----
Career Total796712115-212-2--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20TiranaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19TiranaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2016-172016-17TiranaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16TiranaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15TiranaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14TiranaMesfushor
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12FlamurtariMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12VllazniaMesfushor
Superkupa 20112011TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11TiranaMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes