HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 22 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12

Player Information - Enis ZABERGJA

Personal data

Picture of Enis ZABERGJA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Enis ZABERGJA
Birthday (Age):22. Qershor 1985 (39)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 21HYSIvsKEK-U100--------
Saturday August 27PRISHTINAvsHYSI100--------
Wednesday September 07HYSIvsLIRIA100--1-----
Sunday September 18HYSIvsDRITA100--------
Sunday September 25VELLAZNIMIvsHYSI100--------
Sunday October 23GJILANvsHYSI101--------
Saturday October 29KEK-UvsHYSI100--------
Saturday November 05HYSIvsPRISHTINA1001-------
Thursday November 10LIRIAvsHYSI100--------
Sunday November 13HYSIvsDRENICA100--------
Sunday November 20DRITAvsHYSI100--------
Wednesday November 23HYSIvsVELLAZNIMI100--------
Games total12011-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14HYSI22----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13HYSI------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12HYSI66--1-1-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11HYSI----3-------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10HYSI55--3-1-----
Career Total1313--7-2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-142013-14HYSISulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13HYSISulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12HYSISulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11HYSISulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10HYSIPLAYERS