HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 16 - E diel, 20. Nentor 2011 - 14:25 h

DRITAHYSI
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 20 Nentor 2011
Match Time :14:25 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit - Gjilan
Match referee(s):Benon KEPUSHKA, Zenel QORRAJ, Besnik BATALLI
 
Spektatore: 3.900
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 50' : Venhar SERMAXHAJ ( 1 )
  Gol
  • 7' : Venhar SERMAXHAJ ( 1 | Gjuajtje brenda zones )
  • 77' : Venhar SERMAXHAJ ( 1 | Gjuajtje e forte )
  • 45' : Besar MUSOLLI ( 1 | Gjuajtje e forte )
  Karton i verdhe
  • ' : Erdin HASHANI ( 1 )
  • ' : Fidan GERBESHi ( 1 )
  • ' : Armend KASTRATI ( 1 )
  • ' : Besim ISUFI ( 1 )
  • 32' : Samir RAMIZI ( 1 | I pa disiplinuar )
  • 78' : Venhar SERMAXHAJ ( 1 )
  • ' : Bajram JASHANICA ( 1 )
  • ' : Petrit OSMANI ( 1 )
  • ' : Besar MUSOLLI ( 1 )
  • ' : Fidan HASANI ( 1 )
  • 10' : Rexhep SOGOJEVA ( 1 | Nderrhyrje e parregullt )
  • 90' : Mentor ZHDRELLA ( 1 )