HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 13 - E shtunë, 05. Nentor 2011 - 14:15 h

HYSIPRISHTINA
41

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 05 Nentor 2011
Match Time :14:15 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit - Merdare
Match referee(s):Fatmir ABRASHI, Ilir SHULETA, Kujtim BAJRAMI
 
Spektatore: 3.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 28' : Labinot OSMANI ( 1 )
 • 47' : Labinot OSMANI ( 1 )
 • 62' : Enis ZABERGJA ( 1 )
 • 87' : Bajram ZUQAKU ( 1 )
 • 55' : Elhami BERISHA ( 1 )
Karton i verdhe
 • 29' : Yll HOXHA ( 1 | Nderrhyrje parregullt nga mbprapa )
 • 29' : Kastriot REXHA ( 1 | Arrgument )
 • 79' : Afrim ADEMI ( 1 | Vonesa )
 • 29' : Labinot IBRAHIMI ( 1 | Arrgument )
 • 78' : Astrit FAZLIU ( 1 | Argument )
 • 8' : Azem AHMETI ( 1 | Nderhyrrje parregullt nga mbrapa )