HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 28 Janar 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Driton KRASNIQI

Personal data

Picture of Driton KRASNIQI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Driton KRASNIQI
Birthday (Age):15. Gusht 1984 (37)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 02TeutavsShkumbini010--1-----
Saturday November 13BylisvsShkumbini100--------
Sunday December 12SkenderbeuvsShkumbini100--------
Monday December 20ShkumbinivsDinamo100--1-----
Friday December 24BesavsShkumbini101--1-----
Sunday January 30FlamurtarivsShkumbini100--------
Saturday February 05VllazniavsShkumbini100--1-----
Friday February 11ShkumbinivsElbasani100--------
Sunday February 20TiranavsShkumbini100--------
Saturday February 26ShkumbinivsBylis100--------
Sunday March 06DinamovsShkumbini101--------
Friday March 11ShkumbinivsLaci100--------
Sunday March 20TiranavsShkumbini100--------
Friday April 01ShkumbinivsVllaznia100--------
Saturday April 09SkenderbeuvsShkumbini100--------
Friday April 15ShkumbinivsFlamurtari100--1-----
Sunday April 24ShkumbinivsBesa100--------
Wednesday May 04ShkumbinivsKastrioti100--------
Games total1712--5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14PRISHTINA55--3-3-----
Kategoria Superiore 2011-12Tomori11---11-----
Kategoria Superiore 2010-11Shkumbini88----5-----
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini88-1--2-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10KEK-U41140-3-1-----
Career Total63234016112-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-142013-14PRISHTINAMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12TomoriMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11ShkumbiniMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10KEK-UPLAYERS