HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14
 Ekipi - PRISHTINA


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
1Alban MUCIQIAlban MUCIQI  Republika e Kosoves- (-)1-1-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Visar PLLAKAVisar PLLAKA  - (-)------------
2Mirsad IDRIZIMirsad IDRIZI  Republika e Kosoves07. Maj 1985 (39)5411--------
4Adnan HAXHAJAdnan HAXHAJ  Republika e Kosoves16. Shtator 1988 (35)743-1-11----
5Viktor KUKAViktor KUKA  Republika e Kosoves25. Qershor 1990 (33)77-----1----
15Sead MIFTARISead MIFTARI  Republika e Kosoves12. Shtator 1989 (34)22---1------
21Liridon KUKAJLiridon KUKAJ  Macedonia, the former Yugoslav22. Qershor 1983 (41)88---151----
23Kushtrim MUSHICAKushtrim MUSHICA  Republika e Kosoves01. Maj 1985 (39)99---1------
27Qëndrim JAHAJQëndrim JAHAJ  Republika e Kosoves- (-)4131--------
29Drilon BERISHADrilon BERISHA  Republika e Kosoves- (-)88----2-----
32Armend THAQIArmend THAQI  - (-)55--1-1-1---
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 23931---
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Lorik ALIULorik ALIU  - (-)------------
7Berat AHMETIBerat AHMETI  Republika e Kosoves26. Janar 1995 (29)945---------
8Berat HYSENIBerat HYSENI  Republika e Shqiperise26. Tetor 1986 (37)85324-1-----
9Liridon LATIFILiridon LATIFI  Republika e Kosoves- (-)65111-1-----
10Gentrit BEGOLLIGentrit BEGOLLI  Republika e Kosoves- (-)74321-3-----
17Isuf LLUMNICAIsuf LLUMNICA  Republika e Kosoves16. Dhjetor 1984 (39)87121-2-----
18Argjend MALAJArgjend MALAJ  - (-)88----1-----
19Azem AHMETIAzem AHMETI  Republika e Kosoves19. Janar 1984 (40)87111-------
20Driton KRASNIQIDriton KRASNIQI  Republika e Kosoves15. Gusht 1984 (39)88--3-3-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1332031---
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
11Shend KELMENDIShend KELMENDI  - (-)321-1-1-----
24Agron GASHIAgron GASHI  Republika e Kosoves- (-)2-2---------
33Flamur SHALAFlamur SHALA  Republika e Kosoves- (-)211---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1432131---
 Stafi i PRISHTINA

 Funksioni
Afrim TOVERLANIAfrim TOVERLANI  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer
Ali OSMANIAli OSMANI  Republika e Kosoves- (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Zv/Tranjer