HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Elis BAKAJ

Personal data

Picture of Elis BAKAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Elis BAKAJ
Birthday (Age):25. Qershor 1987 (36)
Height:175 cm
Weight:68 kg
Jersey Number:19
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 12/09/2015TiranavsBylis100--------
Monday, 21/09/2015SkenderbeuvsTirana100--1-----
Saturday, 26/09/2015TiranavsTeuta100--------
Saturday, 03/10/2015PartizanivsTirana100--1-----
Saturday, 17/10/2015TiranavsFlamurtari100--1-----
Sunday, 01/11/2015TiranavsKukësi100--------
Saturday, 07/11/2015TiranavsTerbuni1001-1-----
Thursday, 19/11/2015TiranavsLaci100--------
Monday, 23/11/2015BylisvsTirana1001-------
Monday, 30/11/2015TiranavsSkenderbeu100-----1--
Thursday, 03/12/2015TeutavsTirana100--------
Monday, 07/12/2015TiranavsPartizani100--------
Sunday, 13/12/2015FlamurtarivsTirana1012-------
Saturday, 19/12/2015TiranavsVllaznia100--------
Wednesday, 23/12/2015KukësivsTirana100--------
Saturday, 30/01/2016TerbunivsTirana1001-------
Friday, 04/03/2016PartizanivsTirana010-11-----
Sunday, 20/03/2016TiranavsKukësi100--------
Sunday, 03/04/2016TiranavsTerbuni1003-------
Sunday, 10/04/2016TiranavsLaci1001-------
Sunday, 17/04/2016BylisvsTirana100--------
Monday, 25/04/2016TiranavsSkenderbeu100--1-----
Friday, 29/04/2016TeutavsTirana100--------
Wednesday, 04/05/2016TiranavsPartizani1001-1-----
Saturday, 14/05/2016TiranavsVllaznia1001-------
Games total24111117--1--


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Kukësi----1-------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia44--4-3--2-1
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia11----1-----
Kupa e Shqiperise 2016-17Tirana------------
Kategoria Superiore 2015-16Tirana1515--1217--1--
Kupa e Shqiperise 2015-16Tirana------------
Kategoria Superiore 2014-15Tirana1312111315-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Tirana-----------1
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi------------
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo-----1------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo99-111-7-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi3121--------
Superkupa 2010Dinamo11--1-------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1616-21624-----
Ndeshje miqesoreShqiperi2-2---------
Career Total64595558527--3-2

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18KukësiSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16TiranaSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15TiranaSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15TiranaSulmues
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMesfushor
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoSulmues
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMesfushor
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor