HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 01 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Papa Albaye DIOP

Personal data

Picture of Papa Albaye DIOP
Nationality:Senegal, Republic of Senegal, Republic of
Name:Papa Albaye DIOP
Birthday (Age):12. Dhjetor 1984 (39)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 17ShkumbinivsApolonia100--------
Saturday September 24SkenderbeuvsShkumbini100--------
Saturday October 01ShkumbinivsTomori100--------
Sunday October 16DinamovsShkumbini100--1-----
Saturday October 22PogradecivsShkumbini100--------
Sunday October 30ShkumbinivsLaci100--12----
Sunday November 20ShkumbinivsTeuta100--11----
Monday December 05ShkumbinivsTirana100--------
Saturday December 17FlamurtarivsShkumbini100--------
Friday December 23ShkumbinivsVllaznia100--------
Saturday March 10ShkumbinivsSkenderbeu101--------
Saturday March 24ShkumbinivsDinamo100--1-----
Monday April 09LacivsShkumbini100--------
Sunday April 22TeutavsShkumbini100--------
Wednesday April 25ShkumbinivsKastrioti100-1------
Games total1501-143----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2012-13Shkumbini------------
Kategoria Superiore 2011-12Shkumbini99-12142-1--
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo------1-----
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo171521314-----
Career Total2624225292-1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2012-132012-13ShkumbiniMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12ShkumbiniMesfushor
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes