HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 20 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 3 - E shtunë, 24. Shtator 2011 - 19:00 h

SkenderbeuShkumbini
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 24 Shtator 2011
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Artan TAULLAI, Ermal BARUSHI, Bledar MESI, Ardian BEQIRI
 
Spektatore: 4.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 90-3' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
 • 66' : Roland DERVISHI ( 1 )
Demtim
 • 32' : Marko RADAS ( 1 )
 • 46' : Almir SULEJMANOVIC ( 2 )
  Gol
  • 16' : Dorian KERCIKU ( 1 )
  • 18' : Davor BRATIC ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 28' : Ditmar BICI ( 1 )
   • 90-1' : Fejzo SHENAJ ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
   • 80' : Ditmar BICI ( 1 )

     Permbledhja


    Perfundon ndeshja me fitoren e korcareve 3-1

    90-3-Kapiteni Shkembi shenon nga pika e bardh e penalltise duke e ngritur rezultatin ne 3-1

    90-3-Xhafa shenon gol, por me pare ndaj tij nderhyhet ne menyre te gabuar dhe arbitri kryesor akordon penallti duke moe e bere te vlefshem golin

    90+1-Shenaj ndeshkohet me karton te verdh

    90-Arbitri kater jep tre minuta shtese

    80-Bicaj ndeshkohet me karton te kuq, pas nje prekje te topit me dore. Skenderbeu, ne veshtiresi prej disa minutash, mbetet me dhjete futbolliste

    74-Mustafai rrezikon porten e Shehit, por gjenden ne pozicion jashte loje. I dyshimte pozicioni. Shkumbini ka disa minuta te mira tani dhe duket se mund te barazoje

    66-Dervishi ngushton rezultatin ne 2-1 nga pika e bardh e penalltis

    65-njembedhjetemetersh per Shkumbinin. Dervishi rrezohet ne zone pas nje kontakti me Shehin

    61-Bratic godet tokazi, ngjitur me shtyllen e djathte pingule, ku Kotorri arrin te devijoje ne goditje kendi. Rast i mire per te trefishuar per kampionet ne fuqi

    59-Sulkja sherben ne zonen e korcareve per Dervishin, por Sheshi del me shpejtesi dhe zoteron topin ne kembet e sulmuesit

    58-Goditje denimi e rrezikshme e peqinasve, por Gvozdenoviç spastron zonen

    53-Shkembi mposht portierin Kotorri me nje goditje, por Diop largon nga vija e rreptesise, duke shmangur golin e sigurt

    46-Largohet Sulejmanovic dhe ne vend te tij aktivizohet Arapi

    46-Fillon pjesa e dyte

    45+2-Perfundon pjesa e pare me fitoren e korcareve 2-0

    45-Mustafaj ndeshkohet me karton te verdh

    39-Ne nje kundersulm, Shenaj tenton te shkurtoje rezultatin, por kontrollon Shehi

    36-Largohet Vogli aktivizohet Ramazani

    35-Muzaka nje prej me te mireve ne fushe, godet rrjeten e jashtme

    33-Xhafaj i pafat. I sherbyer nga Bratic. vlonjati m'posht perseri portierin Kotorri, por ndalet ne çastin e fundit nga shtylla

    32-Largohet Radas aktivizohet Sulejmanovic

    32-Demtim i rende i Radasit. Mbetet i shtrire ne toke, pas nje goditje ne koke. Ne fushe hyn ambulanca, e cila dergon kroatin ne spitalin e qytetit

    29-Kerciku deperton brenda zones dhe tenton nje pasim tek Xhafaj, por ne minuten e fundit largon Xhyra, duke shpetuar porten nga nje gol pothuajse i sigurt

    23-Tenton Dervishi per miqte,  por gjuajtja e tij perfundon jashte

    18-Bratiç dyfishon rezultatin. Nje asis i kapitenit Shkembi per Braticin  dhe ai  gjuan forte nga brenda zones, praktikisht mbi piken e penalltise dhe shenone golin e dyte per Skenderbeun

    16-Pas nje rremuje ne zone, Dorian Kerciku realizon golin e pare per Skenderbeun

    15-Rast per Skenderbeun nga goditja e kendit, por Diop largon nga brenda zones rrezikun

    14-Depetim i Muzakes brenda zones, por nje mbrojtes largon ne rreshqitje. Kampionet dominojne ndeshjen deri ne keto minuta

    10-Muzaka ka nje mundesi, por portieri peqinas grushton ne veshtires

    7-Daniel Xhafa godet shtyllen e djathte te Kotorrit pas nje asist te Orelesit

    Fillon ndeshja