HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves
Raiffeisen Superliga Kosova/ Fadil Rama jep doreheqjen nga Drenica
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 19 Shtator 2013 01:46    pdfShtypEmail
Trajneri i Drenices Fadil Rama ka dhene sot doreheqjen nga drejtimi i skuadres. Kete fakt e ka konfirmuar edhe kryestari i klubit nga Skenderaj Iliaz Halili. "Pas rezultateve te dobeta ne kete...
Lexo ma...
 
Ne Fokus/ Tifozat, nder apo dëm për skuadrat
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 12 Shtator 2013 11:35    pdfShtypEmail
tifozat e kombtaressRivaliteti ndaj dy klubeve me aspirata te njejta per titull kampioni cdo here sa vjen dhe rritet, gjithashtu rritet edhe vandalizmi dhe skenat e pahijshme.

 Ne ndeshjen e fundit derbi...
Lexo ma...
 
Kosove/ Hidhet gaz lotësjellës, pezullohet loja
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 02 Shtator 2013 01:28    pdfShtypEmail
Ne takimin kryesor te Javes se 3-te te Raiffeisen Superliga te Kosoves ne Futboll, midis Prishtines vendase dhe Trepces 89-te nuk munguan teansioni dhe incidentet qe ne fillim te takimit.

Kur...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Tifozet serbe sulmojne futbollistet e Prishtines ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 08 Korrik 2013 22:05    pdfShtypEmail
prishtina fiton superkupa 2009 Te djelen pas ores 23:00, ne qender te Bernit, 50 metra larg stacionit te trenit, jane sulmuar tre futbolliste te Prishtines, te cilet bashke me klubin po qendrojne ne Zvicer per fazen e pare...
Lexo ma...
 
Kosova/ U hodh shorti për edicionin e ri në Raiffeisen Superligë dhe Ligën e Parë
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 29 Qershor 2013 19:22    pdfShtypEmail
ffkDje është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Raiffeisen Superligë dhe Ligën e Parë. Garat e kampionatit të ri do të nisin më 17 gusht, kurse skuadra kampione në fuqi...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL